لوازم پخت و پزلوازم خانگی برقیمعرفی محصول

آون توستر

یکی از پرکاربردترین وسایل آشپز خانه آون توستر است که با استفاده از این وسیله می توانید نان را برشته و یا تست کنید.و مانند یک فر کوچک عمل می کند که انرژی کمتری را مصرف می کند.اگر مهمانی های زیاد و دور همی های شبانه داشته باشید داشتن فر به تنهایی نمی تواند همه کارهای شما را انجام بدهد و شما قطعا نیاز به یک آون توستر خواهید داشت.

مزایای دستگاه آون توستر

بهترین جایگزین برای فر است

برخی از آپارتمان ها به دلیل نداشتن لوله کشی گاز ، دسترسی به فر ندارند و یا فضای کافی برای داشتن فر را در آشپزخانه ندارند بهترین گزینه انتخاب یک آون توستر است.

بهترین جایگزین برای فر است

صرفه جویی در وقت

اگر شخصی هستید که علاقه زیادی به درست کردن شیرینی دارید و زیاد شیرینی درست می کنید وفر قابلیت پختن چند شیرینی به طور همزمان را ندارد بنابراین آون توستر کمک زیادی به شما می کند و در وقتتان صرفه جویی می شود

سریعتر گرم می شود

اگر برای گرم کردن ناتن و یا غذا بخواهید از فر استفاده کنید خیلی سخت خواهد بود بنابراین استفاده از آون توستر کوچک در مدت زمان خیلی کوتاه و به راحتی غذا را گرم می کند و عملکرد بهتری از مایکروویو دارد.

صرفه جویی در انرژی و زمان

آون توستر به دلیل کوچک بودن، انرژی و زمان کمتری را صرف می کند تا به دمای مورد نظر برسد. در کشوری مثل ایران هزینه برق از گاز بیشتر است.بنابراین استفاده از فر هزینه بیشتری را صرف می کند.با توجه به مدت زمان کوتاهی که توستر استفاده می کند هزینه کمتری را صرف خواهد کرد.

دمای آشپزخانه را بالا نمی برد

افرادی که در مناطق گرمسیر زندگی می کنندو یا تهویه ای در خانه خود ندارند و هنگام استفاده از فر دمای خانه بالا می رود .استفاده از اون توستر توصیه می شود زیرا گرمای کمتری تولید می کند و دیگر نیازی به استفاده از دستگاه تهویه ندارند.

دسترسی راحت 

در هنگام استفاده از فر باید خم و راست بشوید تا درون فر را ببینید برای کسانی که سالمند هستند و یا معلول هستند مشکل خواهد بود بنابراین آون توستر برای اینگونه افراد بسیار مناسب است.

تمیزی راحت

تمیز کردن فر بسیار سخت است و ممکن است  تمیز کردن فر خطراتی را به همراه داشته باشد .آون توستر به دلیل کوچک بودن راحت تر تمیز می شود.

انواع آون توستر

با توجه به نوع نیاز خود می توانید آون توستر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آون توستر معمولی

به راحتی روی میز آشپزخانه می توان استفاده کرد و برای گرم کردن و برشته کردن غذا می توان استفاده کرد. اندازه آن به حدی است که بتوانید شش تکه نان و یا شیرینی را در آن برشته کنید. دارای تنظیماتی است که مناسب با نوع کار خود می توانید آن را تنظیم کنید. اگر غیر از برشته کردن و گرم کردن کارهی بیشتری می خواهید انجام دهید باید مدل های دیگر را انتخاب کنید. این نوع توستر قیمت مناسب ،اندازه های متفاوت و ویژگی های مختلف دارند .

آون توستر فن دار

توستر های فن دار محبوب هستند و طرفداران زیادی دارند. اینگونه تستر ها حرات داغ را به طور مساوی به همه جا منتقل می کنندو مواد غذایی را به طور یکنواخت گرم می کنند. در دمای پایین و سریع غذا  را آماده می کنند و از نظر زمان و هزینه بسیار با صرفه هستند. قیمت این توستر ها کمی بالاتر است اما بسیار با کیفیت است و کار یک اجاق گاز فردار را انجام می دهد.برای پخت غذاهایی مانند بریان کردن و کباب کردن مناسب هستند

 

آون توستر جوجه گردان

از ویژگی های این مدل طبخ گوشت است .یک محور جرخنده دارد که گوشت را به راحتی طبخ و آبدار می کند برخی از این دستگاه ها اندازه بزرگی دارند که دو جوجه گردان دارند و فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال می کنند. و بهترین مدل برای طبخ گوشت است

آون توستر جوجه گردان

 

آون توستر با امواج مادون قرمز

اینگونه توسترها از انرژی نور برای پخت و پز استفاده می کنند. این گونه فر ها بسیار کار آمد هستند و زمان کمی را برای پخت و پز نیاز دارند. همچنین برای یخ زدایی مناسب هستند.این نوع فرها برای انواع پخت و پزها، مانند طبخ غذا، پش گرم کردن غذا، یخ زدایی و خشک کردن قابل استفاده هستند. برخی از فر های فن دار نیز مجهز به مادون قرمز هستند. از فواید این دستگاه می توان طبخ سریع مواد غذایی، گرمای یکنواخت ، صرفه جویی بیشتر در انرژی، یخ زدایی مناسب برای غذای یخ زده می توان نام برد .نسبت به مدل های قبلی، روشی متفاوتی  دارد، می‌توانید مدلی انتخاب کنید که قابلیت فن و مادون قرمز را به طور همزمان داشته باشد

نکات مهم قبل از خرید آون توستر

اندازه و ظرفیت آون توستر که نیاز دارید چگونه باید باشد؟  اندازه های آون توستر متفاوت است . باید فضایی را که در نظر دارید را اندازه گیری کنید تا با مدل انتخابی شما یکسان باشد. نکته مهمی که باید دقت کنید این است که فاصله ایمنی بین کابینت‌های بالا و توستر باید رعایت شود. همچنین دو طرف توستر نیز باید مقداری فضای خالی در نظر بگیرید. معمولا در دفترچه راهنمای محصول اندازه استاندار برای این فواصل در نظر گرفته می‌شود.

از موارد دیگر که باید به آن دقت داشته باشید اندازه  ظرفیت داخلی مدل مورد نظرتان است. مثلا اگر می‌خواهید مرغ را کباب کنید باید توستر مورد نظر فضای کافی داشته باشد. هنگام تعیین گنجایش موردنظرتان  به حجم و نوع غذاهایی که برای پخت یا گرم‌کردنشان از توستر استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید.

یک معیار دیگر برای انتخاب توستر تعداد قفسه‌هایی که آون توستر در خود دارد . به عنوان مثال در پخت پیتزا هرچه تعداد قفسات طبقات بیشتر باشد، می‌توانید تعداد پیتزای بیشتری به طور همزمان در آن درست کنید. به عبارت دیگر اگر تعداد طبقات بیشتر باشد و طراحی خوب داشته باشد به شما کمک می‌کنند تا از فضای داخلی دستگاه استفاده بهینه‌تری داشته باشید.

موارد مهم در آون توستر

توان مصرفی

توان مصرفی در آون توستر نشان دهنده مصرف انرژی در این دستگاه است و هم می‌توان میزان گرمادهی المنت ها را حدس زد. توان مصرفی آون توسترها معمولا  بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است. تعداد المنت‌های موجود در دستگاه می‌تواند رو ی اندازه آن تاثیر گذار باشد. آون توسترها معمولا ۲ یا ۴ المنت دارند که در قسمت بالا وپایین دستگاه تعبیه می‌شوند.

جوجه گردان

اگر می‌خواهید که با استفاده از آون توستر مرغ کامل را کباب و برشته کنید، دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظرتان جوجه گردان داشته باشد. معمولا دستگاه‌هایی که جوجه گردان دارند گنجایش داخلی نسبتا بزرگی دارند که بتواند یک مرغ درسته را در خود جای دهد. با این وجود شما باز هم ظرفیت داخلی آون توستر را بررسی کنید.

جوجه گردان

اندازه محدوده دما

آون توسترها محدوده دمایی مشخص شده ای دارند و حداکثر دمایی که می‌توانند ایجاد کنند مقدار معینی است که در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. با توجه به اینکه دمای مورد نیاز برای طبخ غذاهای مختلف متفاوت است، دقت کنید که دستگاه مورد نظرتان دمای مورد نیازتان را تامین کند.

کانوکشن

یکی از کاربردی‌ترین عملکردهای آون توسترهای جدید کانوکشن است که در سرعت و یکنواخت پخته شدن غذا اهمیت دارند . فن‌هایی که در دستگاه تعبیه شده اند که گرمای تولید شده توسط المنت‌های برقی را به گردش در می‌آورند و گرما به صورت یکنواخت به همه قسمت‌های غذا منتقل می‌شود.این قابلیت کمک می کند تا غذاهایی مانند پیتزا و سایر غذاها به خوبی مغز پخت شوند. اگر میخواهید در توستر غذا درست کنید توستری بخرید که این قابلیت را داشته باشد.دستگاه‌هایی که کانوکشن دارند گران‌تر هستند.

کاربردهای آون توستر چیست؟

پخت و پز انواع فست فود

توستر که طرفداران زیادی دارد می توان انواع غذاهای قست فودی  مانند پیتزا، لازانیا، مرغ گریل شده ،هات داگ و چیپس را تهیه کرد. به دلیل اینکه حرارت به طور یکسان در آن پخش می شود می توان گریل و یا سرخ کرد.

برشته کردن یا گریل کردن غذا

از دیگر کاربرد های آون توستر برشته کردن غذا است. بیشتر مواقع دوس داریم غذا گریل شده و برشته شده باشدکه توستر ها به راحتی اینکار را انجام می دهند.

در بسیاری از مواقع که ما غذا می پزیم، دوست داریم آن را سرخ و برشته کنیم. بنابراین برشته کردن غذا در آون توستر از جمله کاربردهایی است که آون توستر دارد. از از آون توستر می توان برای مواردی مانند کباب کردن گوشت بره و برشته کردن مرغ و غیره از جمله کاربردهایی است که آون توستر دارد. مثلا می توانید هات چیپس درست کنید و روی آن را گریل کنید. یا روی پیتزا را گریل کنید تا پنیر پیتزاهای آن سرخ شود.

کاربردهای آون توستر چیست؟

پختن شیرینی

از دیگر کاربردهای آون توستر، تهیه و پختن کیک و انواع شیرینی ها است. امروزه بسیاری از خانم ها علاقه زیادی به پختن انواع کیک و شیرینی می پردازند. بنابراین اگر می خواهید به راحتی و آسانی شیرینی و کیک بپزید، در این صورت آون توستر خیلی مفید است و یکی از کاربردهای اصلی آون توستر پختن کیک و شیرینی به وسیله آن می باشد. اگر آون توستری که می خرید مجهز به فن کانوکشن باشد کیک شما یکدست پخته می شود و حرارت به همه جای آن میرسد.

گرم کردن غذا

از کاربردهای دیگر آون توستر گرم کردن بشقاب غذا است. همچنین برای پختن غذاهایی که به دمای پایین تر نیاز دارند می توانید از آون توستر استفاده کنید.

از دیگر کاربردهای آون توستر، می توان به گرم کردن بشقاب پیش از این که بخواهیم غذا سرو کنیم، استفاده کرد. همچنین می توان از آون توستر برای پختن غذاهایی که به دمای پایین تری نیاز دارند و سرعت عمل بیشتری برای پختن نیاز دارند استفاده نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا